2014. december 26., péntek

Gyurma-csodák 1.

Csaknem egy éve nem frissítettem ezt a blogomat, de ennek ellenére nem voltam tétlen! Nagyon szeretek kísérletezni, új technikákat kipróbálni. Hosszú ideig csak kacérkodtam a hőre keményedő gyurmával, és sóvárogva sétáltam el mellette, mikor betértem egy-egy kreatív boltba. Meglehetősen drága lévén, és hogy műanyagról van szó, visszatartottam magam attól, hogy vegyek, míg aztán végre megtört a jég, és bevásároltam, először csak két színt (tojáshéj és arany), aztán még többfélét. És azóta sem tudom abbahagyni, akárcsak Pam, vagyis Pomaházi Anna Mária, aki már sok-sok éve készíti mesterműveit, és amikbe rögtön beleszerettem.
Íme, az ő munkái a sok ezer darab közül:



A megvásárolt gyurmák aztán legalább egy hétig voltak érintetlenek, egyszerűen nem mertem hozzájuk nyúlni, korábbi sikertelenségeim miatt, mivel mindezidáig csak gázsütőnk volt, amiben a gáz rögtön kialudt, ha kicsit alacsonyabbra vettem a hőfokot. Nyár óta elektromos sütőnk van, amiben még aszalni is lehet. 
Pam végül addig bátorított engem, amíg bele nem vágtam. Találtam kis tengeri kagylókat, köveket, és azokat helyeztem a gyurmába díszítésként.

A legelsők így néztek ki, jó párat a kelenföldi suskapiacon el is kapkodtak.

Unakit, rodonit és tengeri kagyló felhasználásával
Tigrisszem, csiga kövület és mai tengeri csiga felhasználásával


Tengeri csiga, tengeri kagyló és íriszkagyló héj felhasználásával
Ametiszt, karneol, csigaház felhasználásával
Tengeri kagylók és sólyomszem felhasználásával

Vegyes kövek és íriszkagyló héj felhasználásával






2014. március 14., péntek

Örömrajzok 2.

2012-ben készült rajzaim 
Ki mit gondol bele...


Lényeg, hogy az Élet szeretete van bennük...


...mert az Élet él és szeret élni!


Én is szeretem az Életet! Magamét és minden más élőlényét is!

2014. március 13., csütörtök

Mire is jó a rontott CD, DVD? Hát erre! :)

Hozzávalók: jó sok rontott (vagy már elavult) CD vagy DVD, sokféle alkoholos filc, lakkfilc, akrilfesték, üvegfesték, szükség szerint ecset, és víz vagy oldószer.
Csodaszép kis mandalákat készíthetünk belőlük, akár ajándékba is.
Ha a hátuljára óraszerkezetet szerelünk, kész a falióra.
Készítése nagyon kellemes elfoglaltság, egy jó zene és finom tea mellett, akár társaságban is!
Ugye, Te is szívesen kipróbálnád?










2014. március 11., kedd

Színváltós 1.

Eredeti festmény fotója (akril, vászon):


Hideg fénnyel (Picasa képszerkesztő-effekt):


Retró hangulat (Picasa képszerkesztő-effekt):


Átforgatás negatívba (Picasa képszerkesztő-effekt):


2014. március 9., vasárnap

Örömrajzok 1.

Nem akarok egyszerre sokat zúdítani kedves Olvasóim elé, így csak szép apránként, válogatva mutatok meg képeket a több száz közül.

Időről időre előveszem a grafitceruzát, nemrég is ezt tettem, és csak firkálgattam. Örömből. Nem terveztem, nem tudtam, milyen lesz a végén. Hát ilyenek lettek! A kezem meg maszatos :) Hiába no, a grafitrúd komoly nyomot hagy maga után :)

Valahogy nálam mindig előjön ez az organikus téma. Sejtszerű képletek, növényi-állati szervezetek, kicsit ott van benne a tenger is, ahol először megjelent az Élet.




2014. január 17., péntek

Színescerka-álmok :)

Ebben a blogomban még nem mutattam meg igazán saját munkáimat, pedig tele vannak velük a mappáim és a szekrényem. A színes akvarell-ceruzát nagyon szeretem, mert könnyen használható, és tetszés szerint egy kis vízzel is elmosható. Az alábbi két képem most készült el, bár már néhány hónappal ezelőtt elkezdtem őket. A félbehagyott munkákat érdemes befejezni! :)

Az első kép címe: Lélek virága, s rögtön felismerhető benne az Élet Virága, mely vízcseppeket szül. A víz pedig analóg a lélekkel.


Második képem címe: Szer-elem magok. E magocskák csak arra várnak, hogy megfelelő táptalajra hulljanak és kivirágozzanak, de addig is védő burok veszi körül őket.

A továbbiakban bejegyzésenként egy-két képemet fogom bemutatni, hosszabb-rövidebb magyarázatokkal.

2014. január 9., csütörtök

"Bolygók tánca" a viseleten, avagy a sujtás (zsinórminta) energetikai jelentősége

Mostanság egyre több olyan hagyományőrző ruhát látok, melyet zsinórozással díszítenek. A zsinórozás alapvetően NEM csak a díszítést szolgálja, hanem elsősorban a finomenergiákra hat. Mikor ilyen ruhát viselünk, egyrészt megkapjuk tőle az energetikai védelmet, másrészt a finomenergiák áramlásában is segít. Ugyanis, ahol megreked az áramlás, ott előbb-utóbb testi tünetek, majd betegség is jelentkezhet.

A zsinórminták általában egyvonalasak, ritkábban több vonalból állnak. Az egy vonal azt jelenti, hogy a vonalat egyhuzamban végighúzhatjuk anélkül, hogy megszakadna. Ha több vonalból áll, azok összekapcsolódnak. A vonalak hurkolódhatnak, merőlegesen vagy rézsútosan kereszteződhetnek, hajtű-szerűen visszakanyarodhatnak, szíveket és tulipánokat formázhatnak. 


Egy bocskai-kabáton vagy mellényen lévő hét gomb, illetve 2x7 hurkot alkotó sujtás a 7 fő csakrának felel meg, és illik begombolva hordani.



Többek között Szőke Lajos is kutatja ezeket a formákat és energetikai hatásaikat. Íme, egy  idézet tőle, a honlapjáról:

"Ami lényeges, az az, hogy rajzolása közben nem szabad megállni, elakadni, egy - egy részre visszatérni, belejavítani, írószerszámot felemelni, másik kézbe venni, gyorsítani vagy lassítani, mert ilyenkor éppen az Idő minősége az, ami csorbát szenved, s az alkotást elerőtleníti, érvényteleníti. Általában két sor rajzolt alakzatot alkalmazunk, amelyet ugyanazon kézzel kell készíteni!"



 "Természetesen a legtöbben nyomban felismerni vélik a huszárok mentéjén látható zsinórmintázatot, hiszen az energetikai lényegük azonos; E vonalvezetés a gonoszság ahrimáni kóborló energiától (félelem, ösztönerők, vágyak) megvéd, a vonalvezetés összhatása pedig erőt ad és feltétlenül gyógyít." 


És hogy miért "bolygók tánca"? Mert a bolygók, holdak messze nem kör vagy ellipszispályát írnak le, hanem hurkokat, ciklois pályákat.



A videón a Föld és a Vénusz keringője látható a Nap körül. 

A pólóimon lévő minták ugyan nem azonosak egy-egy adott bolygó pályájával, de hurkokat vetnek és bezárulva új ciklust kezdenek.



 Figyeld meg a mintákat: mind EGYvonalas!